Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi

Şizofreni, bipolar ve benzeri psikotik rahatsızlığı olan hastalara psiko-sosyal hizmet desteklerinin verildiği, takip ve tedavilerinin yapıldığı ve sosyal rehabilitasyonların ücretsiz sunulduğu bir merkezdir.

İlaç ve Sağlık Kurulu Raporlarının Sağlanması,

Fiziksel hastalıklar (Yüksek tansiyon, şeker hastalığı vb.) ile ilgili takip ve tedavide destek sağlanması,

Hasta ve hasta yakını eğitimleri ( hastalık belirtileri ve hastalığın gidişi, ilaç tedavisi, yan etkiler, aile destek programları vb.)

Gerektiğinde ev ziyaretleri yapılmaktadır.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin Amacı;

Bireylerin ayaktan tedavisinin ve takibinin yapılması, ilgisi ve yeteneğine göre güzel sanatlar, müzik, spor gibi alanlarda uğraş çalışmaları yaparak kişinin sosyalleşmesini sağlamaktır.

  

  

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Faaliyetleri;

  • Bireysel danışmanlık

  • Psikoeğitim (Hastalıklar ve tedavileri ile ilgili bilgiler, hastalık belirtileri ile baş etme yöntemleri, kriz yönetimi gibi konularda hasta ve yakınlarının eğitimi)

  • Bireysel ve grup terapileri

  • Düzenli doktor kontrolü ile tedavi devamlılığı

  • Randevusuz poliklinik ve rehabilitasyon hizmeti

  • Düzenli ev ziyaretleri

  • İş uğraş terapileri (Resim, Müzik, El sanatları vb.)

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Merkezimiz, kendisine bağlı bölgedeki şizofreni, bipolar bozukluk ve benzeri psikotik rahatsızlığı olan hastaları tespit eder ve irtibat kurar. Ayrıca hastanın bizzat kendisi veya hasta yakınları tarafından da başvuruda bulunulabilir.

Merkezimize davet edilen hastalarla ön görüşme yapılarak burada sunulacak hizmetler hakkında bilgi verilir. Başvuru sahibinin durumu ile ilgili sunulacak hizmetler belirlenir. Merkezimizde hafta içi her gün 08:30-16:30 saatleri arasında randevusuz hizmet verilir.

Uzman psikiyatrist, hemşire, sosyal hizmet uzmanı, psikolog ve iş-uğraşı öğretmeni kadrosu ile hizmet verilmektedir.

İletişim

Adres: Uğur Mumcu mah. Şeyh Şamil cad. İbn-i Sina Semt Polikliniği/İSTANBUL

Telefon: 0216 475 6628

e-mail: kartaltoplumruhsagligi@hotmail.com

 

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta